SchroniskoSchronisko Górskie PTTK na Hali Łabowskiej im. Władysława Stendery

Rezerwuj nocleg

Schronisko Górskie PTTK na Hali Łabowskiej im. Władysława Stendery

Wyznacz trasę

Pogoda

temperatura: 0°C / 0°C
pogoda:
Schronisko Górskie PTTK na Hali Łabowskiej im. Władysława Stendery
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto

Schronisko Górskie PTTK na Hali Łabowskiej im. Władysława Stendery

Schronisko górskie położone na wysokości 1061 m n.p.m. w centralnej części Pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim

Pierwszym obiektem na Hali Łabowskiej był schron turystyczny wybudowany w październiku 1953 r. przez nowosądecki Oddział PTTK. Kolejne rozbudowy miały miejsce w latach 1973-1980.

Schronisko od kilku lat przechodzi przebudowę i modernizację. Dzięki staraniom Spółki „Karpaty” został ocieplony dach, a na rozpoczęciu sezonu turystycznego w 2012 r. można było podziwiać nową, oszkloną werandę.

Obecnie Schronisko dysponuje 60 miejscami w pokojach 4-, 8- i wieloosobowych. Honorowane są rabaty PTTK. Poza obsługą gości indywidualnych organizowane są obozy młodzieżowe i szkolne, biwaki letnie i zimowe, różne imprezy turystyczne, jubileuszowe oraz zabawy sylwestrowe.

Schronisko położone jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W jego pobliżu znajdują się trzy rezerwaty przyrody, jak również interesujące pomniki pamięci z czasów walk partyzanckich. Jest to również dobra baza wypadowa na szlaki turystyczne piesze, jak również konne i rowerowe. Zimą prowadzą tutaj trasy dla miłośników narciarstwa biegowego, a w schronisku można wypożyczyć sanki, narty i rakiety śnieżne. W okolicy można spotkać jelenie, żbiki, rysie, czarne bociany, głuszce, a nawet wilki i niedźwiedzie.

We wrześniu odbywa się tutaj Turystyczny Zlot im. mjra Juliana Zubka „Tatara”, znanego dowódcy AK działającego na tym terenie.

Kontakt:
Adres: Schronisko Górskie PTTK na Hali Łabowskiej
33-336 Łabowa
Telefon: tel. +48 18 447 64 53
tel. +48 600 890 864
e-mail: 
http://www.halalabowska.pttk.pl

Gospodarzem schroniska jest Kol. Adam Sylka.http://www.halalabowska.pttk.pl
Wolne miejsca | Wszystkie miejsca | Inne schroniska
Trwa sprawdzanie dostępności miejsc
Brak miejsc w podanym terminie