SchroniskoSchronisko Górskie PTTK na Jaworzynie Krynickiej im. Józefa Piłsudskiego

Rezerwuj nocleg

Schronisko Górskie PTTK na Jaworzynie Krynickiej im. Józefa Piłsudskiego

Wyznacz trasę

Pogoda

temperatura: 20°C / 10°C
burza z deszczem
Schronisko Górskie PTTK na Jaworzynie Krynickiej im. Józefa Piłsudskiego
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto

Schronisko Górskie PTTK na Jaworzynie Krynickiej im. Józefa Piłsudskiego

Schronisko nazywane bywa również „Hotelem górskim”, położone jest na wysokości 1050 m n.p.m., poniżej szczytu Jaworzyna Krynicka w Beskidzie Sądeckim.

Prace budowlane nad pierwszym schroniskiem zakończono w 1937 r. Obiekt stał się atrakcją turystyczną i gościł m.in. Jana Kiepurę, księżniczkę Julianę, przyszłą królową Holandii, a także lotników ze Szkoły Orląt. W październiku 1944 roku obiekt został spalony przez oddziały niemieckie w czasie obławy na partyzantów.

W 1960 r. postawiono w miejscu starego schroniska parterowy budynek z 20 miejscami noclegowymi, a w schronie urządzono Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej. Obecnie mieści się w nim muzeum PTTK.

Ostatnia przebudowa miała miejsce w latach 1993-1997. Zwiększył się wówczas znacznie standard schroniska.

Przy schronisku działa kolej gondolowa oraz kilka wyciągów, a trasy zjazdowe mają łącznie ok. 8 km długości (najdłuższa, 2,6 km).

Obecnie w obiekcie jest 45 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3-, 4- i 5-osobowych z łazienkami. W sezonie zimowym możliwy jest jedynie pobyt z wyżywieniem. Honorowane są rabaty PTTK a dla grup możliwe dodatkowe zniżki.

Organizowane są wycieczki autokarowe m.in. do Wieliczki, w Pieniny, Tatry Wysokie na Słowacji czy do Słowackiego Raju. Poza obsługą gości indywidualnych obiekt przygotowany jest na przyjęcie obozów szkolnych i młodzieżowych, białych i zielonych szkół czy też szkoleń i konferencji. Dodatkową atrakcją dla większych grup mogą być zabawy w profesjonalnym Parku Linowym, paintball, ognisko z pieczeniem barana oraz biesiady przy kominku.

Kontakt:
Adres: Schronisko Górskie PTTK na Jaworzynie Krynickiej
33-380 Krynica-Zdrój
tel. /fax 514 487 740
e-mail: rezerwacja@schronisko-jaworzyna.pl
https://schronisko-jaworzyna.pl

Gospodarzami schroniska jest Małgorzata Ryniewicz.www.schronisko-jaworzyna.pl
Wolne miejsca | Wszystkie miejsca | Inne schroniska
Trwa sprawdzanie dostępności miejsc
Brak miejsc w podanym terminie