SchroniskoSchronisko górskie PTTK na Hali Ornak im.Walerego Goetla

Rezerwuj nocleg

na Hali Ornak im.Walerego Goetla

Wyznacz trasę

Pogoda

temperatura: 27°C / 14°C
zachmurzenie małe
Schronisko górskie PTTK na Hali Ornak im.Walerego Goetla
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto

Schronisko górskie PTTK na Hali Ornak im.Walerego Goetla

  

 Schronisko turystyczne znajdujące się na Małej Polance Ornaczańskiej w górnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich na wysokości 1100 m n.p.m
   Schronisko zostało wybudowane w latach 1947-48, w stylu zakopiańskim. Wybudowano je w zastępstwie dawnego schroniska na Hali Pyszniańskiej, które w czasie II wojny światowej zostało spalone przez Niemców. W 1973 r. nadano mu imię prof. Walerego Goetla. Schronisko jest otoczone kompleksem leśnym, który jest obszarem ochrony ścisłej. Schronisko posiada 48 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3-,4-,6-,8- osobowych. Z okien schroniska rozległe widoki na Kominiarski Wierch, Bystrą, Błyszcz.

   W schronisku można skorzystać z wyżywienia całodziennego, potrawy przygotowywane są na miejscu. Szarlotka wypiekana w tradycyjnym piecu również serwowana jako sezonowa np. "zimowa" z dodatkami. Wrzątek wydawany jest bezpłatnie. Aby sporządzić własny posiłek turyści mogą skorzystać z kuchni turystycznej. Udostępniona jest również suszarnia na mokrą odzież, kącik napraw sprzętu turystycznego i przechowalnia plecaków. W budynku znajduje się internetowy kiosk informacyjny i ładowarka do telefonów komórkowych. Dla nocujących w schronisku do dyspozycji jest również przestrzenna sala wypoczynkowa z biblioteczką.

 Do schroniska dojść można pieszo (1:30 h z Kir) lub dojechać góralską dorożką (w zimie saniami) do Polany Pisanej, skąd jest pieszo 30 min.

Schronisko na Hali Ornak dysponuje również pulą miejsc noclegowych niewykazanych w serwisie online. Prosimy o kontakt z recepcją schroniska w celu uzyskania informacji na temat dostępności miejsc .

Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak
Dolina Kościeliska 7
34-511 Kościelisko

www.schronisko-ornak.pl

kontakt@schronisko-ornak.pl

UWAGI DO REZERWACJI !

Rezerwacja w serwisie on- line" Zielone Schroniska" jest zapytaniem o dostępność noclegu, prosimy czekac na odpowiedź pocztą e mail przed wysłaniem zaliczki na pobyt.www.schronisko-ornak.pl
Wolne miejsca | Wszystkie miejsca | Inne schroniska
Trwa sprawdzanie dostępności miejsc
Brak miejsc w podanym terminie