SchroniskoSchronisko Górskie PTTK na Przehybie im. Kazimierza Sosnowskiego

Rezerwuj nocleg

Schronisko Górskie PTTK na Przehybie im. Kazimierza Sosnowskiego

Wyznacz trasę

Pogoda

temperatura: 0°C / 0°C
pogoda:
Schronisko Górskie PTTK na Przehybie im. Kazimierza Sosnowskiego
  • Foto
  • Foto
  • Foto
  • Foto

Schronisko Górskie PTTK na Przehybie im. Kazimierza Sosnowskiego

Schronisko górskie położone poniżej szczytu Przehyby (1175 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej. Obiekt ten położony jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W jego pobliżu krzyżują się liczne szlaki zarówno do uprawiania turystyki pieszej jak i konnej, rowerowej oraz narciarstwa biegowego.

Pierwszą część schroniska udostępniono turystom w październiku 1937 r., a już kilka miesięcy później obiekt dysponował w sumie 52 miejscami noclegowymi.

W listopadzie 1944 r. Niemcy ostrzelali obiekt, a resztki zabudowań zostały spalone w grudniu tegoż roku. Odbudowa schroniska ukończona została w sierpniu 1958 roku. W grudniu 1991 r. spłonęła drewniana część obiektu. Odbudowę spalonego budynku zakończono w 1998 r.

Obecnie schronisko może gościć 45 osób, w pokojach 2-, 3-, 4-, 5-, 6- i 8-osobowych. W obiekcie honorowane są rabaty PTTK.

Przy schronisku zlokalizowana jest kaplica pod wezwaniem Dobrego Pasterza, w której w sezonie letnim w każdą niedzielę odprawiana jest Msza Święta. W tzw. Jaśkówce urządzono Izbę Pamięci patrona schroniska prof. Sosnowskiego oraz Ośrodek muzealny KTG PTTK ze zbiorami dokumentującymi zagospodarowanie turystyczne w Beskidu Sądeckiego.

Schronisko organizuje obozy zimowe z nauką jazdy na nartach, obozy letnie, ogniska z pieczeniem barana, przyjęcia okolicznościowe, rajdy piesze i rowerowe, zloty i inne imprezy. W swojej ofercie ma również tzw. „Beskidy w obiektywie” – weekendy z kursem podstaw fotografii.

Kontakt:
Adres: Schronisko PTTK na Przehybie
33-388 Gołkowice
tel. 18 442 13 90
e-mail:  info@przehyba.pl
(pytania o nocleg oraz rezerwacje wyłącznie telefonicznie)
http://www.przehyba.pl

Długoletnią Gospodynią schroniska jest Kol. Olga Bielakhttp://www.przehyba.pl
Wolne miejsca | Wszystkie miejsca | Inne schroniska
Trwa sprawdzanie dostępności miejsc
Brak miejsc w podanym terminie