SchroniskoBacówka PTTK na Maciejowej

temperatura: 11°C / 9°C
deszcz

Muzyczna Owczarnia w Jaworkach

Nigel Kennedy, Nippy Noya, Martyna Jakubowicz, Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski oraz zespoły Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, TSA, Lombard to wykonawcy, którzy mają rzesze fanów i zapełniają widownię wielu klubów, nie tylko w Polsce. Trudno jest więc uwierzyć, że wszyscy oni koncertowali, a niektórzy nawet wielokrotnie, w mało znanym klubie w Pieninach. A jednak!

Muzyczna Owczarnia, to klub o niezwykłym klimacie, stworzonym dzięki charyzmie i pasji Wieńczysława Kołodziejskiego. Lokal został urządzony według pomysłu założyciela w autentycznej, starej owczarni, przeniesionej z pienińskiej polany. Kameralny klub zapewnia bliski kontakt z muzyką i jej twórcami. Artyści są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Usłyszeć tu można wiele rodzajów muzyki, zawsze na najwyższym poziomie.

Życie tutaj właściwie nie zamiera, gdyż odbywa się tu około 80-100 koncertów rocznie. Organizowane są tu także coroczne ogólnopolskie warsztaty muzyczne oraz plenery malarsko-rzeźbiarskie.

Klub znajduje się w Jaworkach, około 100 m od przystanku PKS w stronę rezerwatu "Biała Woda".

Adres:

ul. Biała Woda 13